Konkurs MOJE SOLO

Głównym elementem festiwalu jest dwuetapowy, Międzynarodowy Konkurs MOJE SOLO. Konkurs w 2018 roku odbędzie się w pięciu poniższych kategoriach wiekowych:

- do 9 lat NOWA KATEGORIA!
- od 10 do 12 lat
- od 13 do 15 lat
- od 16 do 18 lat

- kategoria OPEN - od 19 do 25 lat NOWA KATEGORIA!

UWAGA - wiek kandydatów traktowany jest ROCZNIKOWO

1 etap - publikacja filmów na You Tube, przedstawiających wykonanie własnej solówki do dwóch obowiązkowych podkładów (UWAGA: każda kategoria wiekowa ma inne podkłady konkursowe !) UWAGA: kandydaci w kategorii OPEN nagrywają jeden utwór obowiązkowy oraz jeden utwór własny (własna kompozycja lub cover) o max. długości 4 minut.

2 etap - występ przed jury podczas finału konkursu (1-3 maja 2018 r. ) i ponowne wykonanie własnych solówek do dwóch obowiązkowych podkładów (mogą się różnić od tych, nagranych na filmie). Kandydaci w kategorii OPEN wykonują jeden utwór obowiązkowy oraz jeden utwór własny (własna kompozycja lub cover) o max. długości 4 minut.

Pliki do pobrania

Regulamin konkursu 2018

Najnowsza wersja regulaminu konkursowego dostępna do pobrania.

Karta zgłoszenia 2018

Zapraszamy do pobrania karty zgłoszniowej do konkursu "Moje solo".

PODKŁADY KONKURSOWE ORAZ NUTY/TAB

UWAGA: Aby pobrać pliki należy kliknąć na linku prawym przyciskiem myszy i wówczas wybrać opcję 'Zapisz element docelowy jako..."

Konkurs oceniać będzie międzynarodowe jury w składzie:

Stuart Shields (Wlk Brytania) - przewodniczący jury kwalifikacje: UK National Diploma in Popular Music Performance i Rockschool Grade 8 Electric Guitar. Jest współautorem dwóch kursów nauki gry na gitarze elektrycznej, używanych na całym świecie oraz występuje jako demonstrator na najlepiej sprzedającej się serii płyt DVD "The Complete Rock Guitarist". Stuart Shields jest wirtuozem gitary elektrycznej w takich stylach muzycznych jak: rock, pop i jazz. Stuart Shields jest także doświadczonym muzykiem scenicznym obecnie gra w brytyjskim zespole ukierunkowanym w stylu "Guns N Roses’" o nazwie "Nightrain". Jest także właścicielem własnej niezależnej szkoły muzycznej w Newcastle (Anglia) i prowadzi zajęcia dydaktyczne skierowane od początkujących do bardzo zaawansowanych uczniów. Stuart Shields jest prezenterem gitar elektrycznych oraz wzmacniaczy gitarowych THR firmy Yamaha i prowadzi demonstracje wyżej wymienionego sprzętu w sklepach muzycznych w całym Zjednoczonym Królestwie. W 2015 roku został zaproszony do stałej współpracy z prestiżowym portalem edukacyjnym www.licklibrary.com, z którym współpracują najwybitniejsi współcześni gitarzyści (m.in. Guthrie Govan, Andy James, Dave Kilminster, Tom Quayle i wielu innych).

Rowan J Parker (Wlk Brytania) - członek jury kwalifikacje: The Associated Board of the Royal Schools of Music (Guitar Grade 8, Music Theory Grade 8), London College of Music (Guitar Grade 8). Doświadczenie: Nauczyciel gry na gitarze elektrycznej od 1995 r. Zajmuje stanowisko Senior Guitar Instructor dla Yamaha Music UK (Oddział firmy Yamaha w Wielkiej Brytanii) i jest odpowiedzialny za wyszkolenie nauczycieli gitary elektrycznej w krajach europejskich do standardów kursów oferowanych przez Szkoły Muzyczne Yamaha w Wielkiej Brytanii. Jest także egzaminatorem w sieci Rockschool. Jest współautorem kursów nauki gry na gitarze elektrycznej, "Guitar Encounters" oraz "Rockstar", używanych na całym świecie. Rowan J Parker jest wirtuozem gitary elektrycznej w takich stylach muzycznych jak: metal, rock, pop i jazz. Dodatkowo jest również doświadczonym gitarzystą klasycznym z bogatym autorskim repertuarem. Prowadzi bardzo popularną stronę internetową, odwiedzaną przez tysiące fanów gitary elektrycznej z całego świata: http://www.rowanjparker.com/. Profil w serwisie You Tube: https://www.youtube.com/user/RowanJParker?feature=guide

Adam Fulara (Polska) - członek jury kwalifikacje: wykładowca The Paul Gilbert Great Guitar Escape (USA, 2013), Master Class on Bach Playing podczas European Tap Seminar w latach 2004-2009 (Belgia), zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Improwizacji Gitarowej w Kielcach (2005), laureat prestiżowego "Guitar City" - Mistrzowskiego Festiwalu Gitarzystów Jazzowych (2005) i Ogólnopolskiego Festiwalu Jazzowego w Sieradzu (2004), The Undiscovered - gitarzysta kwietnia i maja 2006 w rankingu Guitar Nine Records (USA) wytwórni publikującej nazwiska najbardziej obiecujących talentów gitarowych. Autor artykułów publikowanych na łamach magazynów Gitarzysta i TopGuitar, oraz dwóch podręczników: anglojęzycznego z płytą DVD pt. "Two Handed Tapping - Guitar Workshop" (2009) i książki „Podstawy teorii improwizacji. Rozumiem język muzyki”, której premiera będzie w 2018 roku. Specjalizuje się w improwizacji polifonicznej na gitarze. Wraz ze swoim zespołem Full-X wystąpił w 2016 r. podczas trzeciej edycji Bałtyckiego Festiwalu Gitary Elektrycznej, wzbudzając duże uznanie publiczności i uczestników festiwalu. http://www.fulara.com/

NAGRODY

Dzięki hojności naszego głównego sponsora, Yamaha Music Europe GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, laureaci 1 miejsc w każdej kategorii wiekowej ponownie wygrają po jednej z tych niesamowitych gitar z nowej serii Yamaha REVSTAR:

Bałtycki Festiwal Gitary Elektrycznej

Festiwal jest imprezą cykliczną - odbywa się każdego roku, w dniach 1-3 maja, na rozległym terenie malowniczo położonego ośrodka Rewita Mielno. Docelowo festiwal będzie miał charakter międzynarodowy - ma objąć swoim zasięgiem wszystkie kraje położone w basenie Morza Bałtyckiego (zgodnie z nazwą).

Kontakt

Ośrodek Rewita Mielno

ul. Suriana 24

76-032 Mielno-Unieście

Dojazd

© 2017 Bałtycki Festiwal Gitary Elektrycznej

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin